Čokoládové řezy - 1. část

6. února 2014 v 8:00 | Gurie a Dermišek |  Čokoládové řezy
Po dlouhém čase jsme se vrátily a provádíme malou rekonstrukci. :D
Postavy:
J: Jonáš
D: Damián
Henriet, Nora a další...Část první: Škola


D:Znechuceně jsem pozoroval ty dvě nány v lavici před námi. Zrovna jsme měli volno, jelikož učitelka byla u doktora, a nepřišla. Spát, nebo jen tak koukat do blba? Vychází to nastejno. Ten idiot vedle mě měl plnou hlavu svých psychoanalýz a podobných satanistických výjevů, zatím co já jsem mohl tak akorát přemýšlet, jak se k němu nějak dostat. Kdyby tady nebyla alespoň ta husa. Nenáviděl jsem je obě, ostatně jako všechny holky. Nechápal jsem, co na nich kluci můžou vidět. Směje se to, má to debilní úvahy a nesmyslné kecy. Jsou otravné a strašné přísavky. Nejraději by se na vás přilepily, ale za nějaký ten čas vás odkopnou. Lehce jsem se posunul po lavici, abych si ustlal na ruce a mohl ho pozorovat.

Sluchátka v uších a lehce houpal hlavou do rytmu. Vlasy měl už dlouhé a potřeboval by ostříhat, jak se mu houpaly do rytmu spolu s hlavou. Rozhlídl jsem se okolo, nikdo nás nesledoval, a tak jsem mohl v klidu zaostřit na svůj cíl. Nejraději bych předvedl žárlivou scénu, proč kouká na ty pipky, a ne na mě, ale asi by to bylo příliš. Nikdo ze třídy to o mně nevěděl. Vlastně jsem se bavil jen s tím psychopatem vedle mě. Jonáš mě neměl moc v lásce. Zatím co já jsem se mohl zbláznit, aby chvíli koukal jen na mě.
"Jony?" zeptal jsem se. Jen pokýval hlavou, že poslouchá hudbu a nehodlá to měnit. Spokojeně jsem se zase uvelebil na lavici.
"Hm?" broukl za chvíli na náznak, že už konečně vnímá.
"Jdeš dneska na ten ples?" zeptal jsem se ledově klidný. Jen zvedl obočí a kývnul. Musím si sehnat lístek.

***

J: Seděl jsem ve škole, zrovna byla hodina angličtiny - aspoň myslím. Moc si z toho dne nepamatuju, ale tahle hodina se mi zaryla do hlavy. Znuděně jsem seděl na židli, vedle mého divného souseda. Moje nová sluchátka, která jsem si pořídil, jsem měl zastrčené v uších a i přesto, že jsem měl puštěnou hudbu dost nahlas, jsem plně vnímal ty dvě stvoření přede mnou. Zase se bavily o mně, hodil jsem na ně letmý pohled. Zřejmě si toho ani nevšimly, ale i za tu chvilku jsem stihl zavadit pohledem o ty dvě, dnes zcela hnědé dokonale oči. Už zas!? Další záchvat smíchu. Někdy bych vážně chtěl ty prášky, co berou. Teda, jako, nikdy jsem je neviděl, brát společně prášky, ale tohle prostě rozum nebere - člověk se přeci nemůže, jen celý den smát.
Po chvilce jsem změnil směr pohledu - ten potrat na mě zase civí! Zatím ho docela úspěšně ignoruju, ale jeho snaha o získání mé pozornosti, začíná nabírat na intenzitě. Snad celou hodinu do mě pořád něco hustil a nakonec z něj vypadla jediná otázka. Trávit ples s tím největším potratem Damiánem. Splnil se mi můj nejtajnější mokrý sen.

***

D: V hlavě jsem začal kreslit plán na dnešní večer. Doufám, že tam bude i ta pipinka Henriet s jejím ocáskem Norou.
V tu chvíli mi to došlo. Když jde Jonáš s Henrietou, já můžu pozvat Noru, která byla sice hezká, ale strašná nána, ostatně jako všechny holky. Ty dvě se pořad jen smály a ty jejich kecy v hodinách mi lezly na nervy více, než kecy mé babičky, která mě nutila si najít holku.
Damiánku, už máš nějakou tu slečnu? Ty jdeš dneska na ples? No to je úžasné a s kýmpak?
Kecy jak se patří, když žijete s babickou, protože rodiče na vás nemají čas. Zazvonilo a všichni si začali balit věci. Ty dvě pipky před námi, duo Henora (Henriet a Nora), se smálo jako obvykle.
"Uhm." odkašlal jsem si. "Ty Noro, jdeš dneska na ten ples?" vyslovil jsem se konečně.
"Uhm, no jo jdu. Ty tam jdeš?" zamračila se. Kdyby věděla, jak moc se mi nelíbí ona, asi by se docela divila. Jistě jsem se jí taky nelíbil, ale o to teď vůbec nešlo.
"A šla bys se mnou? Nemám totiž partnerku a je mi blbé, jít tam sám." hodil jsem skleslý pohled. Nevím, jestli jí to bylo líto, ale nejspíše se opravdu slitovala, nebo prostě taky neměla s kým jít - souhlasila a obě se v překvapivé tichosti vytratily z učebny. Jonáš na mě hodil velice podivný pohled, a pak se ušklíbnul v posměšek. Dál už jsem s nikým nemluvil.

***

J: Konečně zazvonilo. Zavřel jsem sešit, který se mi úspěšně podařilo celý počmárat. Přemýšlel jsem, jak dlouho mi vydrží dobrá nálada, kterou vyvolaly má sluchátka. Počítám, tak možná jednu hodinu. Henrieta s Norou propukly v nečekaný smích, až jsem se lekl. Když v tom náhle ztichly, což u nich není normální. Zvedl jsem zrak a vidím, jak se Nora zamračila po tom, co se ji Damián zeptal, jestli s ním půjde na dnešní ples. Jedna věc je, že nechápu, proč vůbec jde Damián na ples, ale proč zve Noru, to mi hlava nebere vůbec. No, vlastně je mi to docela jedno. Nora tam stejně v každém případě bude, přilepená na Henriet, jako obvykle. Třeba se bude Damián věnovat jí a konečně na mě přestane tak blbě čumět.
Večer se pomalu blížil a já jsem ještě stále nevěděl, co si obléknu. Marně jsem se snažil přijít na to, co že se to nosí na ples. Motýlek? Kravata? Nejradši bych si prostě vzal džíny a obyčejné tričko. Usedl jsem k mému super ultra rychlému počítači. Po deseti minutách se obrazovka uráčila rozsvítit. Byla online.

Já: Henriet?
Henriet: Ahoj, copak je?
Já: Uhm, budeš tak hodná a prozradíš mi, jaké šaty si dneska bereš?
Henriet: Jsou takové světle žluté :D
Já: Super, tak zatím. Uvidíme se večer :)
Henriet: Jo, ahoj. O.o

Tak se obávám, že žlutou košili fakt nemám. Zůstanu prostě u staré dobré bílé barvy. Začal jsem prohlížet všechny možné skříně s oblečením, co doma máme. Pomalu jsem se začal smiřovat s tím, že doma nic žlutého nemáme. Zrovna jsem se prohrabával skříni se starým máminým oblečením. Nikdy jsem netušil, že je tak velká. Odhazoval jsem všechny možné kusy oblečení, když vtom jsem spatřil něco žlutého. Byla to malá zmuchlaná hromádka, pohozena úplně v nejvzdálenějším rohu skříně. S trochou námahy jsem se pro ni natáhl a s velkým překvapením zjistil, že je to kravata s nějakým vyšitým monogramem. Asi pozůstatek po mém otci. Uslyšel jsem klapnout dveře a záhy na to, se z kuchyně ozvala mamka.
"Jonášku, zlato, pojď dolů, koupila jsem čínu a tvoje oblíbené čokoládové řezy."
Náhle mi bylo úplně všechno jedno a tryskovou rychlostí jsem se rozběhl dolů. Řezy, jdu si pro vás!!!

_________________________________________________________________________________________________________
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jak byste uvítali "povídku" ve stylu komixu/ fotorománu/ mangy?

Super!
Nic takového :D

Komentáře

1 Zac = Majitel Blogu :* :) Zac = Majitel Blogu :* :) | Web | 6. února 2014 v 8:12 | Reagovat

NA PÍČU BLOG TY KURVO ZKURVENÁ NEDODĚLANÁ :-*

2 Dermišek Dermišek | 6. února 2014 v 15:19 | Reagovat

Vyser si oko, tvůj názor nikoho nezajímá. :*

3 Gurie Gurie | Web | 6. února 2014 v 15:24 | Reagovat

[1]: To nám říká říká nějaký náboženský fanatik? O čem to sakra píšeš ty? :D Něco ve stylu apokalypsy? O.o oh jak zajímavé. :D

4 Nikss Nikss | 1. září 2014 v 12:03 | Reagovat

Hezka povidka :)

5 Usagi ^^ Usagi ^^ | 18. listopadu 2014 v 19:34 | Reagovat

Kedy bude pokračovanie Čokoladových Rezov ?:o Prosím vás o pokračovanie už sa neviem dočkať..Ďakujem :3 fanušíčka Čokoládových Rezov ^^

6 Gurie Gurie | Web | 9. ledna 2015 v 18:05 | Reagovat

[5]: Je to tady!!! Již brzy :)

7 Pilína xD Pilína xD | Web | 17. května 2015 v 20:31 | Reagovat

Jednu věc mi hlava nebere - jak to, že jsem u vás už několikrát byla a až dnes jsem se dokopala začít číst tuhle povídku?! o.O
No, city stranou, jsem fakt ráda, že jsem začala, protože ten první díl mě fakt zaujal. Styl psaní se mi líbí, možná ne úplně dokonale, ale umíte se vžít do těch kluků (kdo by to taky uměl dokonale, že jo? xD), takže jsem vám všechno věřila a fakt doufám, že ostatní díly budou pokračovat stejně dobře, jako jste to rozjely!:33
Poznatek č.1 - duo Henora mě totálně pokosilo xD
Poznatek č.2 - vždycky jsem myslela, že jenom my s Yočínou uděláme ze všech holek v povídkách neskutečný krávy, takže jsem ráda, že jste s námi v partě! xD
PS: Nevím, jestli napíšu koment u každého dílku, ale rozhodně si je plánuju přečíst všechny, tak mi rychle pište pokračování! xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama